Üretim

1)DOKUMA

-Çözgü Hazırlama
-Dokuma

2)ÖN TERBİYE

-Merserize:Bu prosesle kumaşın mukavemeti, parlaklığı, tutumu ve boya verimi iyileştirilir.
-Kontinü Kasar: Kumaşın kontinü olarak boya ve baskıya hazırlanması sağlanır. Ön terbiye işleminden sonra kumaş, boyama işlemine gönderilir. Kumaşlar boya ya girmeden önce isteğe göre gaze, merserize daha sonra kontinü kasar veya jetlerde , kasar veya pişirme olarak boyanmaktadır.

3)DÜZ BOYA

-Laboratuvar
-Jetlerde Kumaş Boyama ve Yıkama: HTmakinelerinde daha çok jakarlı ve düz satenler, likralı kumaşlar, Over-flow”larda ise süprem, ribana gibi örmeler ve diğer dokumalar boyanmaktadır.

Boyamada dispers, reaktif, sülfür(akarboya) ve poliamid için özel boyalar kullanılmaktadır. Ayrıca proseslerin tüm aşamaları teknisyen ve bilgisayar operatörlerinin denetimi altındadır. Boyanan bütün kumaşların renk okeyleri müşteri isteği doğrultusunda değişik ışık kaynakları altında ve spektrofotometre ölçümleri alınarak yapılmaktadır.

4)BASKI

-Varyant dairesi: Burada işlem müşterilerden gelen talepler doğrultusunda artworklerin sisteme aktarılmasıyla başlar. Film öncesi hazırlık aşamaları bilgisayar ortamında tamamlanır ve filme dönüştürülür.

-Şablon hazırlama: Desen tasarım planı ve müşteri talepleri doğrultusunda yapılan desenlerin şablonlarının hazırlandığı bir bölümdür.

-Baskıda pamuk, polyester, polyamid ve karışımlı kumaşlara pigment, reaktif, dispers ve ronjan(aşındırma) baskı teknikleriyle işlem yapılmaktadır.

5) TERBİYE

• Ram
• Serbest Kurutucu
• Kontinü Yıkama
• Compact & Dekatür
• Şardon & Zımpara
• Kalender

-Ram: Farklı finish enlerine sahip ram makineleri pamuk, polyester ve karışım kumaşların her türlü apre, finish ve baskıya hazırlama ve ön fikse işlemlerini gerçekleştirmektedir.

-Serbest Kurutucu: Örgü malların serbest ve gerilimsiz olarak kurutma ve yumuşatma işlemlerini yapan serbest kurutuculardır. Bu makinelerin en büyük özelliği, örme mallarda arzulanan en iyi en ve boy çekmezliği özelliğini kumaşa kazandırmasıdır. Burada yapılan işlemler sonucunda müşterinin istemiş olduğu tuşe elde edilir ve son finish işlemine kumaş hazırlanır.

-Kontinü Yıkama: Çeşitli boya gruplarına ve kumaş cinslerine uygun yıkama yapabilecek değişik tiplerde makinelerle yapılmaktadır

-Compact & Dekatür: Kumaşa son tuşesinin verildiği compact , dekatür makinesi ile, kurutma ve apre işlemi yapılan örgü kumaşlara, açık en veya tüp olarak, müşterinin istemiş olduğu minimum en ve boy çekmezliği ve gramaj sağlanır

-Şardon & Zımpara: Ş ardon, Zımpara makineleri ile, müşterilerin istemiş olduğu efekte göre üretim yapılmaktadır.

-Traş : Şardonlanmış ve kadife kumaşların fırçalama ve traş işlemleri yapılmaktadır.

-Kalender: Dokuma kumaşların kalender işlemlerini gerçekleştirmektedir.Belli basınç ve sıcaklık altında kumaşlara istenen efekt verilmektedir.

6-SEVKİYAT VE KALİTE KONTROL

Boya ve terbiye işlemleri yapılmış partilerin, sevk edilmeden önce, % 100 kalite kontrolü yapılmaktadır. Kalite kontrol sırasında hataların tamamı işaretlenirken, birinci kalite sınırı içinde olan partilerin en, gramaj, tuşe, renk,haslık sonuçları son bir kontrolden geçirilerek müşterilerimize sevki sağlanır.

üretim departmanlarında bulunan ürün kalitesini etkileyen, muayene, ölçme, ve deney cihazlarının, izlenebilirliği uluslararası standartlara uygun referanslı cihazlar kullanılarak yapılmaktadır.


 1 2 
哺乳期怎么丰胸?哺乳期怎么丰胸见效快产后丰胸产品?纵观丰胸方法,丰胸产品才是较快较有效的。当然了,最关键的还是要选对粉嫩公主!一款专业天然的丰胸产品不仅可以有效保障丰胸在健康、安全的前提下顺利进行,还能有利于实现胸部自然增大的效果粉嫩公主酒酿蛋丰胸。目前有这样一款纯天然的丰胸产品,不仅顺应了女性健康丰胸的需求,而且还是目前为止唯一一款安全到哺乳期都能喝的丰胸产品丰胸方法。它就是时下最受女性喜爱的粉嫩公主酒酿蛋。